W związku z okresem urlopowym godziny pracy biura mogą być zmienione, dlatego prosimy o umawianie wizyt telefonicznie lub mailowo.

Ze sztuką za pan brat

  lis 5, 2019

Zabytkowy kościół św. Józefa w Krakowie to jeden z piękniejszych przykładów sztuki neogotyckiej w Polsce. Nowo powstała plenerowa galeria rzeźb nadaje mu jeszcze bardziej unikalny wydźwięk.

Z inicjatywy obecnego proboszcza wokół kościoła powstał ogród rzeźb nazwany Golgotą Podgórską. Autorem dzieł sztuki, które tworzą między innymi 14 stacji Drogi Krzyżowej, jest prof. Wincenty Kućma. Monumentalny ogród rzeźb umiejscowiony jest na tyłach kościoła wśród skał dawnego kamieniołomu.

Z dumą możemy pochwalić się swoim udziałem w tym przedsięwzięciu, przyczyniając się do nadania inicjatywie międzynarodowego akcentu. Nie jest to bez znaczenia, biorąc pod uwagę fakt, że turyści z całego świata chętnie odwiedzają tę pokaźną, nasyconą artyzmem budowlę. Nasz wkład polegał na wykonaniu tłumaczenia na język angielski spisu rzeźb oraz opisów zabytkowego wnętrza kościoła, z którymi od teraz będzie można się zapoznać podczas wizyty w świątyni. Wierni oraz zwiedzający parafię turyści będą mogli zaczerpnąć informacji o historii poszczególnych ołtarzy, zdobiących ich rzeźbach oraz ich twórcach.

Zainteresowanych tematem odsyłamy do poniższej strony:

http://jozef.diecezja.pl/golgota-podgorska-galeria-rzezbfoto-wincenty-kucma-norbert-tomczak/

Translation Cafe logo

+48 12 629 07 12

Napisz do nas

Podobał Ci się wpis?


5.0 / 4

Bezpłatna wycena

 

Tłumaczenia Translation Cafe

+48 603 107 208